Investování
do komodit

Speciálním typem investice jsou drahé kovy – zejména zlato a stříbro – které jsou po tisíciletí přijímány jako univerzální měna. Z krátkodobého pohledu jsou zlato i stříbro vysoce spekulativní komodity, jejich cena na burze běžně kolísá nahoru či dolů o deset procent za měsíc. Z dlouhodobého pohledu fungují jako jeden z nejlepších uchovatelů hodnoty majetku, neboť je jich omezené množství, tudíž jejich cena dlouhodobě roste s inflací.

Investice do drahých kovů, například do zlata nebo stříbra, by měla sloužit jako dlouhodobá rezerva pro příklad války, hyperinflace nebo totálního kolapsu finančních trhů.

Klíčové je drahé kovy fyzicky vlastnit a nenechávat v úschově, např. ve Švýcarsku apod., jak to mnozí obchodníci klientům nabízí. Dále je dobré kupovat drahé kovy pouze od prověřených obchodníků, abyste se nestali kořistí podvodníků, kteří Vám místo zlata prodají pozlacený wolfram nebo jiný falzifikát. Nejrizikovější jsou v tomto směru různé e-shopy.

Našim klientům nabízíme investice do zlatých a stříbrných mincí i slitků pouze od renomovaných obchodníků. Kromě jednorázových nákupů umíme zajistit i různé spořící programy na nákup zlata či stříbra.

Výhodou těchto spořících programů je nákup za odlišnou cenu každý měsíc, což vede k průměrování nákupní ceny komodity v čase, podobně jako u jiných pravidelných investic. Když cena kovu klesne, klient automaticky za stejnou částku kupuje větší množství kovu. Když naopak cena roste, klient daný měsíc nakoupí menší množství kovu. Nakupuje tak tedy více v době, kdy je to pro něj výhodnější (když je cena nižší), a naopak méně v období, kdy je nákup méně výhodný (když je cena vyšší).

V případě zájmu o další informace nás
kontaktujte skrze formulář níže.

Kontaktujte nás

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Úvěry, půjčky, spoření. Nevíte si rady?

Od toho jsme tu my. Pokud hledáte nejlepší možnosti financování Vašeho bydlení, chcete sloučit stávající půjčky do jedné nebo potřebujete otevřít úvěr k jakémukoliv nákupu, rádi se s Vámi podíváme na možnosti, které jsou na trhu k dispozici a vybereme nejlepší možné řešení.