Proti firmám a vlastníkům nemovitostí.
Důchodová reforma odkládá nepříjemnou realitu

Akcie, nebo dluhopisy? Důležitý je investiční horizont.

Obecně se má dlouhodobě za to, že pro úspěšnou investici do akcií postačí k výnosu pět až sedm let. Ale také se nabízí otázka, zda se investiční horizont pěti až sedmi let nepřežil. A to kvůli vývoji na trzích.

Plošné zvýšení věku odchodu do penze vláda nechce. Důchodovou reformu představí v dubnu.

Ve středu 29. 3. 2023 se před úřadem vlády sešli odboráři, aby mimo jiné protestovali proti navýšení věku odchodu do důchodu, ačkoli parametry důchodové reformy ještě nejsou schválené.

Inflace je větší strašák než krachy bank.
Centrální bankéři by zpomalovat neměli

Nečekaný kolaps Silicon Valley Bank, který je největším krachem na americkém bankovním trhu od globální finanční krize v roce 2008, postavil novou výzvu před centrální bankéře.

Opravné a dodatečné daňové přiznání:
Jaký je v nich rozdíl?

Daňové pochybení lze v praxi napravit podáním opravného nebo dodatečného daňového přiznání. Jaký je v tom rozdíl? Na co pamatovat?

Jak financovat
rekonstrukci?

Současné extrémní ceny energií jsou pro řadu domácností impulsem k rekonstrukci bydlení, která zajistí energeticky úspornější provoz. Vyvstává ale řada otázek ohledně financování. Jaký zvolit poměr využití úspor a úvěru?

Gesto v ceně
cheesburgeru

Říjen na hypotečním trhu potvrzuje, že trend zdražování půjček na bydlení patří alespoň prozatím historii. Hovoří o tom průměrná říjnová úroková sazba, která podle Fincentrum Hypoindexu podruhé v řadě mírně klesla na rovných 6,2 procenta.

Průměrná úložka do penzijních fondů

Optimální měsíční výše příspěvku do soukromého penzijního spoření pro získání maximálního státního příspěvku je podle ředitelky penzijní společnosti Rentea Lucie Jurníčkové jeden tisíc korun. Od státu pak klient penzijní společnosti k této tisícikoruně dostane 230 korun.

Kontaktujte nás

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.